Witamy na stronie Boinc@Poland Tech | Zapraszamy do działu Wiki oraz Forum

Sposoby na dne moczonową i problemy z jelitami.

Mam 29 lat a już jakiś czas temu wykryto u mnie Dne moczanową tak zwaną podagrę. Choroba jest spowodowana tym że wątroba wydala za mało kwasu moczowego. Kwas ten gdy jego stężenie we krwi jest za duże zaczyna się krystalizować w kryształki, które zaczynają degradować na początku ścięgna, więzadła i chrząstki. Bez profilaktyki i leczenia – na starość artretyzm murowany. Mam również genetyczne predyspozycje do problemów z jelitami. Matka miała już usuwane polipy, ojciec ma pewnie 50% jelit do usunięcia.
Wiem że jak czegoś z tym nie zrobię to będę się na starość męczył z powykręcanymi stawami i zakończę to śmiercią raka jelita. Dla tego interesując się tymi zagadnieniami chciałbym polecić kilka profilaktycznych sposobów które sam stosuję.

Oczywiście są na to sposoby. Po pierwsza odpowiednia dieta, dobra na wszystko.

Na dne moczonową mam lekki które zbijają poziom kwasu. Ale nie chce mi się tej chemii brać na okrągło. Na szczęście jakiś czas temu spotkałem człowieka który polecił mi pić sok z cytryny, który działa jak odkamieniacz. Gdy piję systematycznie sok z cytryny ataki podagry nie wracają. A pogląd że sok z cytryny działa nie korzystnie na żołądek uważam za mit. Dzisiaj przeczytałem również artykuł naukowców z zespołu Nicoli Dalbeth z Uniwersytetu w Auckland że mleko wzbogacone SMP/GMP/G600 ma bardzo pozytywny wpływ na osoby które dotknęła ta choroba. Zwiększone wydalanie kwasu moczowego zarazem regenerując tkliwe stawy.

Więc dla każdego chorego na dne moczonową polecam codzienne spożywanie świeżego soku z cytryny oraz koktajli GMP i G600.

Do tego bardzo zdrowym zwyczajem, udowodnionym naukowo i w praktyce na problemy z jelitami jest picie herbaty mate (hiszp. yerba mate). Ponieważ składniki naparu wywołują śmierć komórek raka jelita grubego. Mikroflora jelit odgrywa ważną rolę we wchłanianiu pochodnych kofeiny, właściwości herbaty mate ujawniają się najsilniej właśnie w obrębie przewodu pokarmowego. O tej herbacie również dowiedziałem się od kogoś kto już miał za sobą wiele doświadczeń z jelitami a trafność jego słów potwierdziła Elvira de Mejia z Uniwersytetu w Illinois. Herbata mate pobudza również umysł nie wpływając przy tym tak negatywnie na organizm jak kawa.

Na problemy z jelitami herbata yerba mate.

Frazy poszukiwane w Google aby odszukać ten artyku

  • dna moczanowa leczenie cytryną
  • dna moczanowa cytryna
  • cytryna na dne moczanową
  • leczenie dny moczanowej sokiem z cytryny

Komentarze czytelników

  1. |

    Dne moczanowa nalezy niekiedy roznicowac z innymi chorobami zapalnymi stawow, takimi jak reumatoidalne zapalenie stawow – wykonuje sie wowczas badania w kierunku tych chorob. Rozpoznanie dny moczanowej jest wskazaniem do poszukiwania zaburzen, ktore czesto jej towarzysza – konieczny jest pomiar masy ciala i cisnienia tetniczego, oznaczenie stezenia glukozy oraz lipidow, oznaczenie parametrow nerkowych i badanie ogolne moczu.


Skomentuj