Witamy na stronie Boinc@Poland Tech | Zapraszamy do działu Wiki oraz Forum

I ty możesz wspierać rozwój nauki.

Wydaje Ci się że masz za mała wiedzę lub środki aby wspierać rozwój nauki? To jesteś w błędzie, ponieważ istniej coś takiego jak BOINC. Projekt ten bazuje na wolontariuszach którzy instalując program, zaczynają udostępniać moc obliczeniową swojego komputera na rzecz rozwoju ludzkości. Program działa w tle i w czasie kiedy my z niego nie korzystamy szuka nowych pulsarów, leku na raka, nowych liczb doskonałych. Jeżeli będziemy mieli szczęście to pewnego dnia może przyjść do nas mail z prośbą o podanie danych osobowych, aby opiekunowie projektu mogli zapisać nasze nazwisko w historii nauki.

Udostępnianie własnego komputera do obliczeń BOINC to dopiero początek, wielu członków BOINC, zaczyna widzieć również nowe możliwości zrobienia czegoś więcej, zmiany swojego myślenia o życiu. Zaczynają tworzyć własne projekty, i to co wcześniej wydawało by się nie prawdopodobne, staje się realne. Zaczynają tworzyć super komputery GRID których moc jeszcze rok temu również wydawała by się nie możliwa. Jeden z polskich projektów BOINC ma moc 980 Gflops jest do wiele więcej niż najszybszy polski super komputer ZEUS. Powstają projekty badawcze które może jeszcze są w fazie testowej ale kiedyś mają szansę na stworzenie jakieś nowej wartości.

Zagłębiając się bardziej możemy się dowiedzieć ze pomysł BOINC, może być rozwiązaniem na rosnące potrzeby Polski na moc obliczeniową super komputerów. Na rosnące potrzeby Polski na rozwój polskiego świata naukowego.

W tym projekcie każdy może pomóc, nie tylko informatyk ale również lekarz, murarz, kierowca i każda osoba która posiada komputer, każdy kto chce tworzyć nową wartość.


Skomentuj